21.04 / Meniny má Ervín

Video: Amnesty International žiada ochranu civilistov, húsíovia ich chcú použiť ako ľudské štíty

08.11.2018 15:00

Amnesty International to označila za „porušenie medzinárodného humanitárneho práva“. KÁHIRA 8. novembra (WebNoviny.sk) – Povstalci v Jemene zaujali pozície na streche nemocnice v Hudajde, ktorú sa snaží dobyť koalícia na čele so Saudskou Arábiou. Informovala o tom ľudskoprávna organizácia Amnesty International (AI). Táto skutočnosť vyvoláva obavy, že šiitskí povstalci, známi aj ako húsíovia, chcú použiť

KÁHIRA 8. novembra (WebNoviny.sk) – Povstalci v Jemene zaujali pozície na streche nemocnice v Hudajde, ktorú sa snaží dobyť koalícia na čele so Saudskou Arábiou. Informovala o tom ľudskoprávna organizácia Amnesty International (AI). Táto skutočnosť vyvoláva obavy, že šiitskí povstalci, známi aj ako húsíovia, chcú použiť pacientov ako ľudské štíty a chrániť sa tak pred koaličnými náletmi. AI krok povstalcov označila za "porušenie medzinárodného humanitárneho práva" a vyzvala znepriatelené strany, aby chránili jemenských civilistov. Nálety koalície v Jemene si počas takmer štvorročnej vojny vyžiadali už tisíce obetí vrátane mnohých civilistov.

Viac k témam: Amnesty International, civilisti, Hudajda, nemocnica, Šiitskí povstalci
Zdroj: Webnoviny.sk - Video: Amnesty International žiada ochranu civilistov, húsíovia ich chcú použiť ako ľudské štíty © SITA Všetky práva vyhradené.