21.04 / Meniny má Ervín

V Nemecku súdia zamestnancov azylového centra, sú obvinení zo zneužívania migrantov

08.11.2018 15:20

Proces sa začal vo štvrtok v meste Siegen. BERLÍN 8. novembra (WebNoviny.sk) – V západnom Nemecku súdia tridsať ľudí, ktorí sú podozriví z fyzického aj psychického zneužívania migrantov v miestnom azylovom centre v roku 2014. Medzi obžalovanými sú strážnici aj zamestnanci centra v malom meste Burbach, ležiacom asi sto kilometrov východne od Bonnu. Podľa nemeckej tlačovej

BERLÍN 8. novembra (WebNoviny.sk) – V západnom Nemecku súdia tridsať ľudí, ktorí sú podozriví z fyzického aj psychického zneužívania migrantov v miestnom azylovom centre v roku 2014. Medzi obžalovanými sú strážnici aj zamestnanci centra v malom meste Burbach, ležiacom asi sto kilometrov východne od Bonnu. Podľa nemeckej tlačovej agentúry dpa čelia obvineniam z 50 prípadov ilegálneho obmedzovania osobnej slobody, vážneho ublíženia na zdraví a krádeží. Proces sa začal vo štvrtok na okresnom súde v meste Siegen. Prípad vyvolal po zverejnení v médiách v Nemecku veľké rozhorčenie.

Viac k témam: migranti, súd, zneužívanie
Zdroj: Webnoviny.sk - V Nemecku súdia zamestnancov azylového centra, sú obvinení zo zneužívania migrantov © SITA Všetky práva vyhradené.