21.04 / Meniny má Ervín

Rumunské úrady požiadali Senát o zbavenie imunity expremiéra, chcú ho vyšetrovať pre úplatky

08.11.2018 15:48

Calina Popesca Tariceana chcú vyšetrovať v súvislosti s braním úplatkov od rakúskej spoločnosti. BUKUREŠŤ 8. novembra (WebNoviny.sk) – Úrady v Rumunsku požiadali tamojší Senát, aby zbavil imunity jeho predsedu a umožnil im tak vyšetrovať, či od rakúskej spoločnosti vzal úplatky v hodnote 800-tisíc dolárov (v prepočte približne 696-tisíc eur). Člen Senátu Claudiu Manda vo štvrtok uviedol, že prokurátori

BUKUREŠŤ 8. novembra (WebNoviny.sk) – Úrady v Rumunsku požiadali tamojší Senát, aby zbavil imunity jeho predsedu a umožnil im tak vyšetrovať, či od rakúskej spoločnosti vzal úplatky v hodnote 800-tisíc dolárov (v prepočte približne 696-tisíc eur). Člen Senátu Claudiu Manda vo štvrtok uviedol, že prokurátori požiadali hornú komoru rumunského parlamentu, aby hlasovala o odobraní poslaneckej imunity Calina Popesca Tariceana, ktorá ho chráni pred trestným stíhaním. Národné protikorupčné riaditeľstvo potvrdilo, že sa usiluje o vyšetrovanie nemenovaného senátora v súvislosti s úplatkami z rokov 2007 – 2008. V tom čase bol Tariceanu premiérom. Úplatky predstavovali 10-percentnú províziu za zmluvu. Peniaze údajne prevádzali cez fiktívne zmluvy spoločnostiam v zahraničí. Tariceanu sa v stredu vyjadril, že ho o situácii nikto neinformoval.

Viac k témam: Calin Popescu Tariceanu, poslanecká imunita, Senát
Zdroj: Webnoviny.sk - Rumunské úrady požiadali Senát o zbavenie imunity expremiéra, chcú ho vyšetrovať pre úplatky © SITA Všetky práva vyhradené.