12.11 / Meniny má Svätopluk

Úrady zhabali 270 kilogramov heroínu v talianskom prístave Janov

08.11.2018 20:57

V súvislosti s prípadom zatkli dvoch ľudí. RÍM 8. novembra (WebNoviny.sk) – Úrady zhabali v prístave v talianskom Janove 270 kilogramov heroínu. Informovala o tom Jednotka Európskej únie pre justičnú spoluprácu Eurojust s tým, že časť zásielky zhabaných drog poslali pod policajným dohľadom do pôvodného konečného miesta určenia v Holandsku. Tam následne zatkli dvoch ľudí.

                                                  
        
        RÍM 8. novembra (WebNoviny.sk) - Úrady zhabali v prístave v talianskom Janove 270 kilogramov heroínu.

Informovala o tom Jednotka Európskej únie pre justičnú spoluprácu Eurojust s tým, že časť zásielky zhabaných drog poslali pod policajným dohľadom do pôvodného konečného miesta určenia v Holandsku. Tam následne zatkli dvoch ľudí. Podľa Eurojustu to bol najväčší záťah proti drogám v Janove za uplynulých 20 rokov.

Drogy našli janovské úrady ešte 17. októbra. Heroín bol skrytý vo vreckách od bentonitu, ílovitého prášku, ktorý sa používa v kozmetike. Prevážal ho tanker Artabaz, ktorý vyplával z iránskeho prístavu Bandar Abbás. Úrady povolili, aby časť nákladu cestovala ďalej po plánovanej trase.

Kamión s drogami, ktorý predtým než prišiel do Holandska prešiel cez Švajčiarsko, Luxembursko, Francúzsko, Nemecko a Belgicko, následne sledovali. Vozidlo prišlo na miesto určenia, opusteného skladiska v meste Roosendaal na juhu Holandska, 2. novembra. 
        
        Viac k témam: drogy, heroín, JanovZdroj: Webnoviny.sk - Úrady zhabali 270 kilogramov heroínu v talianskom prístave Janov © SITA Všetky práva vyhradené.