23.02 / Meniny má Roman(a)

Pakistan chce pomôcť ukončiť 17-ročný konflikt v Afganistane, mier je pre krajinu stále dôležitý

05.12.2018 14:23

Premiér Imran Chán chce dosiahnuť mier prostredníctvom politickej dohody. ISLAMABAD 5. decembra (WebNoviny.sk) – Pakistanský premiér povedal špeciálnemu vyslancovi Spojených štátov, že mier v susednom Afganistane je pre jeho krajinu stále dôležitým cieľom. Imran Chán a Zalmay Khalilzad spolu rokujú v stredu v Islamabade po tom, ako americký prezident Donald Trump požiadal Chána o spoluprácu

ISLAMABAD 5. decembra (WebNoviny.sk) – Pakistanský premiér povedal špeciálnemu vyslancovi Spojených štátov, že mier v susednom Afganistane je pre jeho krajinu stále dôležitým cieľom. Imran Chán a Zalmay Khalilzad spolu rokujú v stredu v Islamabade po tom, ako americký prezident Donald Trump požiadal Chána o spoluprácu v snahe ukončiť 17 rokov trvajúci konflikt. Podľa oficiálneho vyjadrenia premiér "opätovne vyslovil záujem Pakistanu o nastolenie mieru v Afganistane prostredníctvom politickej dohody". Washington a Kábul už dlho obviňujú Pakistan z ukrývania militantov z Talibanu, ktorí majú vedenie na juhozápade krajiny. Islamabad však tvrdí, že má na Taliban len malý vplyv.

Viac k témam: Afganistan, Imran Chán, mier, Taliban, Zalmay Khalilzad
Zdroj: Webnoviny.sk - Pakistan chce pomôcť ukončiť 17-ročný konflikt v Afganistane, mier je pre krajinu stále dôležitý © SITA Všetky práva vyhradené.