14.08 / Meniny má Mojmír

Video: Boxer Stevenson je po knokaute od Gvozdyka stále v umelom spánku

06.12.2018 07:14

Štyridsaťjedenročný pästiar Adonis Stevenson sa do ringu v kanadskom Québecu postavil na 10. obhajobu opasku. QUÉBEC CITY 6. decembra (WebNoviny.sk) – Bývalý šampión v poloťažkej váhovej kategórii organizácie WBC Adonis Stevenson je po sobotňajšom zápase s Ukrajincom Oleksandrom Gvozdykom stále v kóme. Štyridsaťjedenročný pästiar sa do ringu v kanadskom Québecu postavil na 10. obhajobu opasku. Jeho rekordnú

QUÉBEC CITY 6. decembra (WebNoviny.sk) - Bývalý šampión v poloťažkej váhovej kategórii organizácie WBC Adonis Stevenson je po sobotňajšom zápase s Ukrajincom Oleksandrom Gvozdykom stále v kóme. Štyridsaťjedenročný pästiar sa do ringu v kanadskom Québecu postavil na 10. obhajobu opasku. Jeho rekordnú päť a polročnú nadvládu vo WBC ukončil Gvozdyk knokautom v jedenástom z dvanástich vypísaných kôl a získal titul lineárneho šampióna v poloťažkej váhe. Stevensonovi sa neskôr v šatni spravilo nevoľno a v bezvedomí ho previezli do nemocnice. Tam podstúpil neurochirurgický zákrok v dôsledku krvácania do mozgu, po ktorom je v indukovanej kóme. "Zostáva v umelom spánku na umelej pľúcnej ventilácii a pod špecializovaným dozorom. Je príliš skoro vyjadrovať sa k prognóze. Utrpel vážne poraanenie mozgu, jeho stav je vzhľadom na okolnosti stabilný, ale kritický," povedal na stredajšom brífingu lekár Alexis Turgeon. Stevenson je Kanaďan s haitskými koreňmi, počas kariéry nastúpil na 32 zápasov, na konte má 29 triumfov (24 pred uplynutím časového limitu), dvakrát prehral a raz remizoval. Informácie zverejnil ESPN.

Viac k témam: Adonis Stevenson, Oleksander Gvozdyk, WBC
Zdroj: Webnoviny.sk - Video: Boxer Stevenson je po knokaute od Gvozdyka stále v umelom spánku © SITA Všetky práva vyhradené.