20.04 / Meniny má Marcel

Video: V prístave Čábahár sa polícia pokúšala zastaviť útočníka, odpálil sa v aute s výbušninami

06.12.2018 11:15

Úrady zatiaľ nevedeli povedať, kto za útokom stojí. TEHERÁN 6. decembra (WebNoviny.sk) – Samovražedný útok pri sídle polície v iránskom prístave Čábahár na juhovýchode krajiny pripravil vo štvrtok o život troch ľudí a viacerých ďalších zranil. Informovala o tom štátna televízia. Samovražedný útočník si to namieril so svojím autom naloženým výbušninami priamo na sídlo polície,

TEHERÁN 6. decembra (WebNoviny.sk) – Samovražedný útok pri sídle polície v iránskom prístave Čábahár na juhovýchode krajiny pripravil vo štvrtok o život troch ľudí a viacerých ďalších zranil. Informovala o tom štátna televízia. Samovražedný útočník si to namieril so svojím autom naloženým výbušninami priamo na sídlo polície, jej príslušníci mu preto zablokovali cestu a začali naňho strieľať. Vodič následne vo vozidle odpálil svoje výbušniny. Úrady zatiaľ nevedeli povedať, kto za útokom stojí a k zodpovednosti sa neprihlásila ani žiadna militantná skupina. Takéto činy sú v islamskej republike len zriedkavé. Čábahár leží na pobreží Ománskeho zálivu v blízkosti hraníc s Pakistanom.

Viac k témam: samovražedný atentátnik, samovražedný útok
Zdroj: Webnoviny.sk - Video: V prístave Čábahár sa polícia pokúšala zastaviť útočníka, odpálil sa v aute s výbušninami © SITA Všetky práva vyhradené.