20.10 / Meniny má Vendelín

Americký hraničiar zavraždil štyri prostitútky, chcel mestu spraviť službu a vyčistiť od nich ulice

06.12.2018 11:56

Tri zo žien podľahli strelným zraneniam, štvrtá, rovnako postrelená, zomrela na zranenia spôsobené tupým predmetom. DALLAS 6. decembra (WebNoviny.sk) – Člena americkej pohraničnej stráže v stredu obvinili zo zavraždenia štyroch sexuálnych pracovníčok. Juan David Ortiz sa k činom priznal a uviedol, že chcel „vyčistiť ulice“ svojho mesta Laredo na juhu Texasu. Okresný prokurátor Isidro Alaniz

DALLAS 6. decembra (WebNoviny.sk) – Člena americkej pohraničnej stráže v stredu obvinili zo zavraždenia štyroch sexuálnych pracovníčok. Juan David Ortiz sa k činom priznal a uviedol, že chcel "vyčistiť ulice" svojho mesta Laredo na juhu Texasu. Okresný prokurátor Isidro Alaniz oznámil, že bude preňho žiadať trest smrti. Pred súdom prokurátor povedal, že Ortiz ženy v septembri zavraždil "chladným, bezcitným a vypočítavým spôsobom". Poriadkové sily vraj podľa neho nerobili dosť pre obmedzenie prostitúcie, preto chcel mestu "spraviť službu". Tri zo žien podľahli strelným zraneniam, štvrtá, rovnako postrelená, zomrela na zranenia spôsobené tupým predmetom. Tridsaťpäťročný veterán amerického námorníctva dovtedy žil bežným malomestským životom. Má ženu a dve deti.

Viac k témam: pohraničná stráž, prostitúcia, vražda
Zdroj: Webnoviny.sk - Americký hraničiar zavraždil štyri prostitútky, chcel mestu spraviť službu a vyčistiť od nich ulice © SITA Všetky práva vyhradené.