20.04 / Meniny má Marcel

Pri proteste v Láhaure zranila pakistanská polícia desiatky podporovateľov lídra opozície Šarífa

06.12.2018 12:20

Hovorkyňa jeho Pakistanskej moslimskej ligy (PML) povedala, že polícia bila protestujúcich bez toho, aby ju k tomu vyprovokovali. LÁHAUR 6. decembra (WebNoviny.sk) – Podporovatelia lídra pakistanskej opozície Šáhbáza Šarífa sa dostali do konfliktu s políciou. Incident v meste Láhaur si vyžiadal desiatky zranených protestujúcich. Štvrtkové nepokoje sa vyostrili, keď polícia použila pendreky proti demonštrantom, ktorí

LÁHAUR 6. decembra (WebNoviny.sk) – Podporovatelia lídra pakistanskej opozície Šáhbáza Šarífa sa dostali do konfliktu s políciou. Incident v meste Láhaur si vyžiadal desiatky zranených protestujúcich. Štvrtkové nepokoje sa vyostrili, keď polícia použila pendreky proti demonštrantom, ktorí sa chceli dostať do budovy protikorupčného tribunálu, kde Šarífa plánovali vypočúvať pred súdnym pojednávaním pre jeho údajné napojenie na multimiliónový podvod týkajúci sa programu rozvoja bývania. Hovorkyňa jeho Pakistanskej moslimskej ligy (PML) povedala, že polícia bila protestujúcich bez toho, aby ju k tomu vyprovokovali. Polícia tvrdí, že im zabránila dostať sa do súdnej budovy. Šarífa držia vo väzbe od októbra.

Viac k témam: Pakistanská moslimská liga, Šáhbáz Šaríf
Zdroj: Webnoviny.sk - Pri proteste v Láhaure zranila pakistanská polícia desiatky podporovateľov lídra opozície Šarífa © SITA Všetky práva vyhradené.