20.04 / Meniny má Marcel

Macronova vláda dostala ďalšiu ranu, ľavicová opozícia chce hlasovanie o vyslovení nedôvery

06.12.2018 15:44

Ľavicové strany nemajú dostatok hlasov na zvhrnutie vlády, pokúšajú sa získať podporu od ďalších opozičných strán. PARÍŽ 6. decembra (WebNoviny.sk) – Francúzske opozičné ľavicové strany sa usilujú o hlasovanie o vyslovení nedôvery vláde. Ich snaha je ďalšou ranou pre prezidenta Emmanuela Macrona a jeho vládu, ktorých oslabili týždne protestov „žltých viest„. Socialistická strana, krajne ľavicová

PARÍŽ 6. decembra (WebNoviny.sk) – Francúzske opozičné ľavicové strany sa usilujú o hlasovanie o vyslovení nedôvery vláde. Ich snaha je ďalšou ranou pre prezidenta Emmanuela Macrona a jeho vládu, ktorých oslabili týždne protestov "žltých viest". Socialistická strana, krajne ľavicová strana Nepoddajné Francúzsko a Francúzska komunistická strana plánujú v pondelok podať návrh na hlasovanie Národnému zhromaždeniu, dolnej komore parlamentu. Zhromaždenie by v tejto veci malo hlasovať do 48 hodín od podania návrhu. Ľavicové strany nemajú dostatok hlasov na zvrhnutie vlády, keďže Macronovo centristické hnutie Republika v pohybe má v 577-člennom zhromaždení výraznú väčšinu. Pokúšajú sa však získať podporu od ďalších opozičných strán. Vláda sa pokúša upokojiť situáciu okolo protestov, no zatiaľ s minimálnym úspechom. Minister dopravy sa vo štvrtok stretol s úniou vodičov kamiónov, tí však trvajú na tom, že budú v nedeľu v protestoch protestovať.

Viac k témam: Emmanuel Macron, Ľavicová strana, protest, vláda
Zdroj: Webnoviny.sk - Macronova vláda dostala ďalšiu ranu, ľavicová opozícia chce hlasovanie o vyslovení nedôvery © SITA Všetky práva vyhradené.