26.05 / Meniny má Dušan

Foto: Bratislavskí colníci kontrolovali shisha bary, zaistili viac ako 10 kilogramov tabaku

07.12.2018 11:58

Tabak do vodných fajok podlieha spotrebnej dani z tabakových výrobkov rovnako ako klasický tabak na vlastnoručné zhotovenie cigariet.BRATISLAVA 7. decembra (WebNoviny.sk) – Bratislavskí colníci si posvietili na podniky, v ktorých sa predáva aj fajčí tabak do vodných fajok. V shisha baroch zistili viaceré porušenia zákona a zaistili viac ako 10 kg tabaku. Ako agentúru SITA

BRATISLAVA 7. decembra (WebNoviny.sk) – Bratislavskí colníci si posvietili na podniky, v ktorých sa predáva aj fajčí tabak do vodných fajok. V shisha baroch zistili viaceré porušenia zákona a zaistili viac ako 10 kg tabaku. Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa Colného úradu Bratislava Drahomíra Adamčíková, tabak nespĺňal zákonné podmienky, nebol totiž označený kontrolnými známkami. Takéto zistenia sa týkali všetkých kontrolovaných prevádzok. Pokuta od 50 až do 10 000 eur Ako upozornila Adamčíková, tabak do vodných fajok podlieha spotrebnej dani z tabakových výrobkov rovnako ako klasický tabak na vlastnoručné zhotovenie cigariet. Z tohto dôvodu sa na jeho distribúciu, označovanie a predaj vzťahujú rovnaké podmienky ako na klasický tabak. Tabak do vodných fajok sa môže predávať len v uzatvorených spotrebiteľských baleniach označených slovenskou kontrolnou známkou, ktorú vydáva registrovaným podnikateľom Mincovňa Kremnica, štátny podnik. Predaj z otvoreného balenia je preto zakázaný. Podnikatelia, ktorí ho takto predávajú, sa vystavujú hrozbe pokuty od 50 až do 10 000 eur. Colníci tovar musia zničiť Vzhľadom na výsledky zistení bude CÚ Bratislava pokračovať v takýchto kontrolách. Colníci tiež opätovne varujú pred následkami zhabania tovaru. Ak daňový subjekt v zákonnej lehote neodstráni pochybnosti, ktoré viedli k jeho zadržaniu, prepadne a stáva sa majetkom štátu. Colný úrad je potom povinný ho zničiť, pričom náklady na likvidáciu znáša osoba, ktorej colníci tovar zadržali.

Viac k témam: colníci, shisha bar, tabak
Zdroj: Webnoviny.sk - Foto: Bratislavskí colníci kontrolovali shisha bary, zaistili viac ako 10 kilogramov tabaku © SITA Všetky práva vyhradené.