18.06 / Meniny má Vratislav(a)

Žilinský kraj stále bojuje so snehom, mimoriadna situácia zostáva v ôsmich obciach

11.01.2019 13:23

Obce, ktoré mimoriadnu situáciu vyhlásili, majú nárok na preplatenie s tým spojených nákladov. BRATISLAVA 11. januára (WebNoviny.sk) – Mimoriadna situácia pre sneh je stále v ôsmich obciach Slovenska. Ako ďalej na sociálnej sieti uviedla ministerka vnútra Denisa Saková, mimoriadnu situáciu pre snehovú kalamitu vyhlásilo do piatku 26 obcí v piatich okresoch na Slovensku. „V okrese

BRATISLAVA 11. januára (WebNoviny.sk) - Mimoriadna situácia pre sneh je stále v ôsmich obciach Slovenska. Ako ďalej na sociálnej sieti uviedla ministerka vnútra Denisa Saková, mimoriadnu situáciu pre snehovú kalamitu vyhlásilo do piatku 26 obcí v piatich okresoch na Slovensku. "V okrese Námestovo to bolo 11 obcí, v okrese Čadca deväť, v okrese Žilina štyri a v okresoch Bytča a Poprad po jednej obci," uviedla. Ako prvá podľa ministerky vyhlásila mimoriadnu situáciu obec Mútne, a to 2. januára, a ako zatiaľ posledná obec Olešná 10. januára. "Väčšina obcí k dnešnému dňu mimoriadnu situáciu už odvolala, naďalej však zostáva vyhlásená v ôsmich obciach v okresoch Čadca a Žilina. V okrese Čadca sú to obce Klokočov a Olešná a mestá Čadca a Turzovka a v okrese Žilina sú to obce Lutiše, Terchová, Belá a Dolná Tižina," informovala ministerka Saková. Dodala, že obce, ktoré mimoriadnu situáciu vyhlásili, majú nárok na preplatenie s tým spojených nákladov.

Viac k témam: minister vnútra SR, ministerstvo vnútra SR, sneh, ŽSK Žilinský samosprávny kraj
Zdroj: Webnoviny.sk - Žilinský kraj stále bojuje so snehom, mimoriadna situácia zostáva v ôsmich obciach © SITA Všetky práva vyhradené.