23.08 / Meniny má Filip

Na Slovensku zaznamenali prvý arktický deň tejto zimy, v noci bolo najchladnejšie v Oravskej Lesnej

23.01.2019 16:31

Najchladnejšie bolo v noci v Oravskej Lesnej v okrese Námestovo, kde namerali -26°C. BRATISLAVA 23. januára (WebNoviny.sk) – Meteorológovia v utorok zaznamenali na Slovensku prvý arktický deň tejto zimy, čo znamená, že teplota nevystúpila nad -10 °C. Ako na sociálnej sieti informoval Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ), takéto mrazy evidovali na staniciach Blatnica v okrese Martin

BRATISLAVA 23. januára (WebNoviny.sk) – Meteorológovia v utorok zaznamenali na Slovensku prvý arktický deň tejto zimy, čo znamená, že teplota nevystúpila nad -10 °C. Ako na sociálnej sieti informoval Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ), takéto mrazy evidovali na staniciach Blatnica v okrese Martin ( -10,9 °C), Ružomberok - Štiavnička (-10,6 °C) a Červený Kláštor v okrese Kežmarok (-10,3 °C). Aj nočné teploty boli nižšie ako uplynulé noci, teplota klesla pod -20°C na najmenej 15 miestach. Najchladnejšie bolo v Oravskej Lesnej v okrese Námestovo, kde namerali -26°C. Silné mrazy zaznamenala aj Zázrivá v okrese Dolný Kubín a Červený Kláštor (-23,2 °C), Rabča v okrese Námestovo (-22,7 °C) a Oravice v okrese Tvrdošín (-22,6 °C). „Takéto chladné rána už v najbližšom období väčšinou nebudú, pretože očakávame viac oblačnosti, zrážok a zosilnenie vetra,“ uzavrel SHMÚ.

Viac k témam: počasie, SHMÚ Slovenský hydrometeorologický ústav, zima
Zdroj: Webnoviny.sk - Na Slovensku zaznamenali prvý arktický deň tejto zimy, v noci bolo najchladnejšie v Oravskej Lesnej © SITA Všetky práva vyhradené.