18.02 / Meniny má Jaromír

Video: V uhoľnej bani v provincii Mpumalanga vybuchol plyn a zabil niekoľko zlodejov káblov

07.02.2019 16:59

Obeťami nie sú baníci, ale zlodeji. Z bane sa pokúšali ukradnúť elektrické káble. JOHANNESBURG 7. februára (WebNoviny.sk) – Najmenej päť ľudí zahynulo pri štvrtkovom výbuchu v uhoľnej bani Gloria, ktorá sa nachádza v juhoafrickej provincii Mpumalanga, asi dve hodiny cesty autom na východ od metropoly Johannesburg. Zatiaľ nespresnený počet osôb sa nachádza zavalený v bani,

JOHANNESBURG 7. februára (WebNoviny.sk) - Najmenej päť ľudí zahynulo pri štvrtkovom výbuchu v uhoľnej bani Gloria, ktorá sa nachádza v juhoafrickej provincii Mpumalanga, asi dve hodiny cesty autom na východ od metropoly Johannesburg. Zatiaľ nespresnený počet osôb sa nachádza zavalený v bani, pričom záchranné operácie sťažujú obavy záchranárov, že sa môžu zrútiť aj ďalšie časti šachty. Obete výbuchu neboli baníci, keďže baňa Gloria už nie je funkčná. Podľa informácií miestnych úradov šlo o zlodejov, ktorí do bane neoprávnene vnikli a snažili sa z nej ukradnúť elektrické káble, no v tom v bani - pravdepodobne ich pričinením - vybuchol plyn.

Viac k témam: baňa, výbuch
Zdroj: Webnoviny.sk - Video: V uhoľnej bani v provincii Mpumalanga vybuchol plyn a zabil niekoľko zlodejov káblov © SITA Všetky práva vyhradené.