18.02 / Meniny má Jaromír

Na vojenských cvičeniach v Pakistane sa zúčastní až 45 štátov, niektoré krajiny poslali aj lode

08.02.2019 15:27

Účasť na podujatí s názvom „Mier“ potvrdili aj zástupcovia Spojených štátov, Veľkej Británie či Japonska. KARÁČI 8. februára (WebNoviny.sk) – V Pakistane v piatok odštartovali päťdňové cvičenie, na ktorom sa zúčastní 45 štátov. Podujatie, ktoré hostí pakistanské námorníctvo pri meste Karáči, je súčasťou spolupráce v boji proti pirátom, teroristom a pašerákom. Účasť na cvičení s

KARÁČI 8. februára (WebNoviny.sk) - V Pakistane v piatok odštartovali päťdňové cvičenie, na ktorom sa zúčastní 45 štátov. Podujatie, ktoré hostí pakistanské námorníctvo pri meste Karáči, je súčasťou spolupráce v boji proti pirátom, teroristom a pašerákom. Účasť na cvičení s názvom "Mier" potvrdili aj zástupcovia Spojených štátov, Veľkej Británie či Japonska. Pakistanská armáda uviedla, že niektoré krajiny poslali okrem námorníkov aj svoje lode. Krajina usporadúva cvičenie od roku 2007, no nikdy nepozvala zástupcov Indie, s ktorou bojuje o sporný himalájsky región Kašmír.

Viac k témam: vojenské cvičenie
Zdroj: Webnoviny.sk - Na vojenských cvičeniach v Pakistane sa zúčastní až 45 štátov, niektoré krajiny poslali aj lode © SITA Všetky práva vyhradené.