23.08 / Meniny má Filip

Šéf Pentagonu bude rokovať s lídrami Afganistanu, chce dosiahnuť mierovú dohodu s Talibanom

11.02.2019 06:35

Ako povedal, nemá žiadne poverenie znížiť počet amerických vojakov v Afganistane. KÁBUL 11. februára (WebNoviny.sk) – Do Afganistanu v pondelok nečakane pricestoval dočasný americký minister obrany Pat Shanahan. V rámci snáh o dosiahnutie mieru s militantným hnutím Taliban sa stretne tak s americkými veliteľmi, ako aj s afganskými lídrami. Shanahan povedal, že nemá žiadne poverenie

KÁBUL 11. februára (WebNoviny.sk) - Do Afganistanu v pondelok nečakane pricestoval dočasný americký minister obrany Pat Shanahan. V rámci snáh o dosiahnutie mieru s militantným hnutím Taliban sa stretne tak s americkými veliteľmi, ako aj s afganskými lídrami. Shanahan povedal, že nemá žiadne poverenie na zníženie počtu amerických vojakov v Afganistane, hoci je to jedna z najdôležitejších požiadaviek militantov z Talibanu na to, aby začali s prieskumnými mierovými rozhovormi. Americká vláda chce podľa ministra preskúmať všetky možnosti, ktoré by viedli k ukončeniu 17-ročného vojenského konfliktu. Šéf Pantagonu však zdôraznil, že je na samotných Afgancoch, aby rozhodli o podmienkach mieru. "Afganci musia rozhodnúť o tom, ako bude Afganistan vyzerať," poznamenal Shanahan.

Viac k témam: americkí vojaci, Pentagon, Taliban
Zdroj: Webnoviny.sk - Šéf Pentagonu bude rokovať s lídrami Afganistanu, chce dosiahnuť mierovú dohodu s Talibanom © SITA Všetky práva vyhradené.