21.07 / Meniny má Daniel

Berlínska polícia vyšetruje útok na tínedžerky zo Sýrie, muž im nadával a udieral ich do tváre

11.02.2019 07:10

Nemecko prijalo v rokoch 2015 až 2016 viac než milión žiadateľov o azyl. BERLÍN 11. februára (WebNoviny.sk) – Nemecká polícia vyšetruje útok na dve sýrske dievčatá v hlavnom meste Berlín. Ako informovala v nedeľu tlačová agentúra dpa, neznámy muž udrel v piatok v noci v nemeckej metropole dve tínedžerky vo veku 15 a 16 rokov niekoľkokrát

BERLÍN 11. februára (WebNoviny.sk) - Nemecká polícia vyšetruje útok na dve sýrske dievčatá v hlavnom meste Berlín. Ako informovala v nedeľu tlačová agentúra dpa, neznámy muž udrel v piatok v noci v nemeckej metropole dve tínedžerky vo veku 15 a 16 rokov niekoľkokrát do tváre, pričom na ne kričal proticudzinecké nadávky. Obe dievčatá museli následne ošetriť v nemocnici. Terčom útoku sa v piatok stalo aj 12-ročné dievča so zahalenou hlavou. Neznáma žena sa jej snažila strhnúť šatku, ťahala ju za vlasy a nadávala pritom na cudzincov. Žena ušla pred príchodom polície a dievča neutrpelo vážnejšie zranenia. Nemecko prijalo v rokoch 2015 až 2016 viac než milión žiadateľov o azyl.

Viac k témam: nemecká polícia, Sýria, útok
Zdroj: Webnoviny.sk - Berlínska polícia vyšetruje útok na tínedžerky zo Sýrie, muž im nadával a udieral ich do tváre © SITA Všetky práva vyhradené.