21.07 / Meniny má Daniel

Tínedžer prevzal kontrolu nad lietadlom a začal s ním strmo klesať, zastavila ho spolucestujúca

11.02.2019 08:11

Muža odsotila žena, ktorá sedela za ním a pilot následne bezpečne pristál. BETHEL 11. februára (WebNoviny.sk) – Aljašské úrady zatkli 16-ročného mladíka, ktorý na západe krajiny na krátky čas neoprávnene prevzal kontrolu nad malým komerčným lietadlom. Rozhlasová stanica KYUK-AM informovala, že tínedžer sedel vedľa pilota stroja Piper Cherokee Six, ktorý smeroval z Napakiaku do Bethelu.

BETHEL 11. februára (WebNoviny.sk) - Aljašské úrady zatkli 16-ročného mladíka, ktorý na západe krajiny na krátky čas neoprávnene prevzal kontrolu nad malým komerčným lietadlom. Rozhlasová stanica KYUK-AM informovala, že tínedžer sedel vedľa pilota stroja Piper Cherokee Six, ktorý smeroval z Napakiaku do Bethelu. Chvíľu po tom, ako vzlietli, prevzal kontrolu nad lietadlom, ktoré vtom začalo strmo stúpať a potom klesať k zemi. Mladíka odsotila žena, ktorá sedela za ním a pilot následne bezpečne pristál. Po tom, ako sa vrátili do Napakiaku, mladý muž ušiel. Polícia ho však neskôr zatkla v Betheli. Jeho meno ani motív konania zatiaľ nezverejnili.

Viac k témam: lietadlo
Zdroj: Webnoviny.sk - Tínedžer prevzal kontrolu nad lietadlom a začal s ním strmo klesať, zastavila ho spolucestujúca © SITA Všetky práva vyhradené.