21.07 / Meniny má Daniel

Video: Protesty proti prezidentovi na Haiti si už vyžiadali niekoľko mŕtvych a zranených

11.02.2019 10:20

Ľudí vyhnali do ulíc správy o korupcii na najvyšších miestach vlády. PORT-AU-PRINCE 11. februára (WebNoviny.sk) – Protesty proti prezidentovi na Haiti si vyžiadali už štyroch mŕtvych a desiatky zranených. Do ulíc hlavného mesta Port-au-Prince a tiež ďalších miest vyšli počas štyroch dní tisíce ľudí, ktorí pálili pneumatiky a hádzali kamene. Nespokojní prívrženci opozície požadujú, aby

PORT-AU-PRINCE 11. februára (WebNoviny.sk) - Protesty proti prezidentovi na Haiti si vyžiadali už štyroch mŕtvych a desiatky zranených. Do ulíc hlavného mesta Port-au-Prince a tiež ďalších miest vyšli počas štyroch dní tisíce ľudí, ktorí pálili pneumatiky a hádzali kamene. Nespokojní prívrženci opozície požadujú, aby Jovenel Moise odstúpil. Politika a ďalších predstaviteľov krajiny obviňujú z korupcie. Nepokoje prinútili starostov niekoľkých miest zrušiť karnevalové slávnosti naplánované na začiatok marca. Opozícia podporila protesty po správach, že bývalí ministri a ďalší zástupcovia krajiny údajne spreneverili požičané financie od Venezuely. V súdnych správach sa tiež uvádza, že do "nezrovnalostí" bol zapojený aj Moise. Haiti je najchudobnejšia krajina v Karibiku, pričom 60 percent populácie žije z menej ako dvoch dolárov na deň (v prepočte 1,76 eura).

Viac k témam: protesty
Zdroj: Webnoviny.sk - Video: Protesty proti prezidentovi na Haiti si už vyžiadali niekoľko mŕtvych a zranených © SITA Všetky práva vyhradené.