29.03 / Meniny má Miroslav

Šéf americkej diplomacie Mike Pompeo pricestoval do Maďarska, stretol sa aj s Viktorom Orbánom

11.02.2019 15:44

Americký diplomat v utorok navštívi aj Bratislavu. BUDAPEŠŤ 11. februára (WebNoviny.sk) – Šéf americkej diplomacie Mike Pompeo je na návšteve Maďarska. V Budapešti sa stretol s nacionalistickým premiérom Viktorom Orbánom a ďalšími vysoko postavenými predstaviteľmi krajiny, aby upozornil na dôležitosť podpory demokracie a právneho štátu. Cieľom jeho cesty po Európe je tiež poukázať na silnejúci

BUDAPEŠŤ 11. februára (WebNoviny.sk) - Šéf americkej diplomacie Mike Pompeo je na návšteve Maďarska. V Budapešti sa stretol s nacionalistickým premiérom Viktorom Orbánom a ďalšími vysoko postavenými predstaviteľmi krajiny, aby upozornil na dôležitosť podpory demokracie a právneho štátu. Cieľom jeho cesty po Európe je tiež poukázať na silnejúci vplyv Číny a Ruska v strednej Európe, a to najmä na závislosť regiónu od energií z Ruska a tiež na aktivity spoločnosti Huawei. Podľa USA sa za expanziou značky v Európe, najmä v krajinách NATO, skrýva veľká bezpečnostná hrozba v oblasti informácií. Pompeo prinesie rovnaké správy v utorok do Bratislavy a potom aj do Poľska, kde sa zúčastní na konferencii o situácii na Blízkom východe so zameraním na Irán. Svoje turné ukončí krátkymi zastávkami v Belgicku a na Islande.

Viac k témam: Huawei, Spojené štáty americké
Zdroj: Webnoviny.sk - Šéf americkej diplomacie Mike Pompeo pricestoval do Maďarska, stretol sa aj s Viktorom Orbánom © SITA Všetky práva vyhradené.