23.08 / Meniny má Filip

Desiatky duchovných v Mexiku zbavili kňazstva pre sexuálne obťažovanie

12.02.2019 09:03

Arcibiskup Rogelio Cabrera uviedol, že niekoľko kňazov pre sexuálne obťažovanie odsúdili a poslali za mreže. MEXIKO 12. februára (WebNoviny.sk) – Predseda mexickej konferencie biskupov potvrdil, že za uplynulých deväť rokov zbavili kňazstva 152 rímskokatolíckych kňazov pre sexuálne obťažovanie „mladých a zraniteľných dospelých“. Ako dodala agentúra AP, cirkev často používa termín „zraniteľní dospelí“ na označenie ľudí s

MEXIKO 12. februára (WebNoviny.sk) - Predseda mexickej konferencie biskupov potvrdil, že za uplynulých deväť rokov zbavili kňazstva 152 rímskokatolíckych kňazov pre sexuálne obťažovanie "mladých a zraniteľných dospelých". Ako dodala agentúra AP, cirkev často používa termín "zraniteľní dospelí" na označenie ľudí s psychickými alebo fyzickými poruchami. Arcibiskup Rogelio Cabrera uviedol, že niekoľko kňazov odsúdili a poslali za mreže. Presný počet však nepovedal. Pápež František tento mesiac zvolal predsedov všetkých konferencií biskupov po celom svete na trojdňový samit v súvislosti so zneužívaním detí.

Viac k témam: cirkev, sexuálne obťažovanie
Zdroj: Webnoviny.sk - Desiatky duchovných v Mexiku zbavili kňazstva pre sexuálne obťažovanie © SITA Všetky práva vyhradené.