23.08 / Meniny má Filip

Video: Pri nehode vrtuľníka zahynul moderátor, ktorý písal o korupcii a robil si žarty z politikov

12.02.2019 09:24

Ricardo Boechat sa vracal z univerzity v Campinas, keď vrtuľník, v ktorom sedel, spadol na kamión na diaľnici. SAO PAULO 12. februára (WebNoviny.sk) – Pri nehode vrtuľníka v brazílskom Sao Paule zomrel oceňovaný televízny moderátor a novinár Ricardo Boechat. Nešťastie sa stalo v pondelok, keď sa vracal z univerzity v meste Campinas, informovala televízia TV

SAO PAULO 12. februára (WebNoviny.sk) - Pri nehode vrtuľníka v brazílskom Sao Paule zomrel oceňovaný televízny moderátor a novinár Ricardo Boechat. Nešťastie sa stalo v pondelok, keď sa vracal z univerzity v meste Campinas, informovala televízia TV Band. Zomrel aj pilot Vrtuľník, v ktorom sa viezol, sa zrútil na jednu z hlavných saoupaulských diaľnic a dopadol na kamión. Polícia potvrdila, že okrem Boechata zomrel aj pilot helikoptéry a vodič kamióna utrpel ľahké zranenia. "Vrtuľník sa pokúsil pristáť na prístupovej ceste blízko mýtnej stanice. Potom prišiel kamión a narazili. Pre kolíziu vypukol požiar," vysvetlil policajný kapitán Augusto Paiva. Kritika politikov Šesťdesiatšesťročný Boechat bol moderátorom hlavných večerných správ na TV Band, moderoval aj v rozhlase a písal stĺpčeky pre magazín IstoÉ. Často tiež v televízii moderoval prezidentské diskusie. Za svoju prácu o korupcii vyhral tri najprestížnejšie novinárske ceny v Brazílii. Otec šiestich detí bol známy tým, že si robil žarty z politikov naprieč celým politickým spektrom. Prezident Jair Bolsonaro, ktorý sa často stretával s novinárovou kritikou, na sociálnej sieti vyjadril sústrasť s jeho úmrtím.

Viac k témam: havária helikoptéry, novinár
Zdroj: Webnoviny.sk - Video: Pri nehode vrtuľníka zahynul moderátor, ktorý písal o korupcii a robil si žarty z politikov © SITA Všetky práva vyhradené.