29.03 / Meniny má Miroslav

RegioJet zvýši na trati Bratislava – Komárno kapacitu vlakov, postupne nasadí aj poschodové vozne

12.02.2019 10:28

Ministerstvo dopravy a výstavby SR sa na tom dohodlo so súkromným dopravcom s tým, že v najvyťaženejších vlakoch v rannej špičke sa zvýši počet miest na sedenie o 100 až 150. Zámerom je nasadenie aj poschodových vlakov. BRATISLAVA 12. februára (WebNoviny.sk) – Spoločnosť RegioJet, a. s., od pondelka 18. februára postupne v dvoch fázach zvýši kapacitu

BRATISLAVA 12. februára (WebNoviny.sk) - Spoločnosť RegioJet, a. s., od pondelka 18. februára postupne v dvoch fázach zvýši kapacitu vlakov na železničnej trati Bratislava - Dunajská Streda - Komárno. Nasadenie poschodových vlakov Ministerstvo dopravy a výstavby SR sa na tom dohodlo so súkromným dopravcom s tým, že v najvyťaženejších vlakoch v rannej špičke sa zvýši počet miest na sedenie o 100 až 150. Zámerom je nasadenie aj poschodových vlakov. Umožní to najprv nasadenie do zrýchleného vlaku REX1770 súpravy z rýchlikových vozňov a navýšenie aj kapacity ďalších osobných vlakov v špičke. Poschodové vlaky budú nasadzované priebežne neskôr, predbežne v máji, resp. v júni, po uzavretí zmluvy o ich odkúpení od nemeckých železníc a získaní technickej licencie na prevádzku vozňov na Slovensku. "V prvej fáze majú posilniť tri ranné vlaky o sto miest každý. Príde nová súprava, ktorú používali do Prahy. V druhom kole musia doviesť poschodové vlaky z Nemecka a tie by mali prísť v máji," povedal v utorok minister dopravy a výstavby Arpád Érsek (Most-Híd) po príchode vlakom do Bratislavy. "To by potom vyriešilo skapacitnenie o tristo miest v troch ranných spojoch," uviedol minister. Európsky unikát Nové vlaky s vyššou kapacitou nahradia súčasné vlaky v najfrekventovanejšom čase. "Už sa nezmestí viac vlakov na trať, ale tie súčasné potom pripoja k ďalším a tie posilnia. Toto je jediné riešenie, ktoré na jednokoľajke vieme v tomto momente urobiť," dodal Érsek. "RegioJet sa snažil prísť s riešením, ktoré umožní čo najrýchlejšie navýšiť kapacity spojov v špičke. Trať Bratislava - Komárno predstavuje z hľadiska nárastu počtu cestujúcich európsky unikát a prevádzka na tejto trati je hustotou spojenia - cez výrazné kapacitné limity - už teraz obdobná, ako na mestských železniciach typu S-Bahn v Nemecku či Rakúsku," uviedol hovorca RegioJet-u Aleš Ondrůj.

Viac k témam: minister dopravy SR, Ministerstvo dopravy a výstavby SR, RegioJet
Zdroj: Webnoviny.sk - RegioJet zvýši na trati Bratislava – Komárno kapacitu vlakov, postupne nasadí aj poschodové vozne © SITA Všetky práva vyhradené.