15.07 / Meniny má Henrich

Video: Pred súd sa postavili katalánski separatisti, ostro sledovaný proces sprevádzajú protesty

12.02.2019 11:24

V prípade usvedčenia zo vzbury im hrozia tresty odňatia slobody na desiatky rokov. MADRID 12. februára (WebNoviny.sk) – Na najvyššom súde v španielskom Madride sa začal ostro sledovaný proces s katalánskymi separatistickými lídrami. Dvanástich obžalovaných súdia za ich úlohu pri presadzovaní jednostrannej deklarácie nezávislosti založenej na výsledkoch referenda o odtrhnutí Katalánska od Španielska, ktoré sa

MADRID 12. februára (WebNoviny.sk) - Na najvyššom súde v španielskom Madride sa začal ostro sledovaný proces s katalánskymi separatistickými lídrami. Dvanástich obžalovaných súdia za ich úlohu pri presadzovaní jednostrannej deklarácie nezávislosti založenej na výsledkoch referenda o odtrhnutí Katalánska od Španielska, ktoré sa uskutočnilo v októbri 2017 aj napriek ústavnému zákazu. V prípade usvedčenia zo vzbury im hrozia tresty odňatia slobody na desiatky rokov. Súdne konanie naživo vysiela televízia. Začiatok procesu sprevádzajú v Katalánsku protesty. Demonštranti tam zablokovali diaľnice.

Viac k témam: Katalánsko, Najvyšší súd
Zdroj: Webnoviny.sk - Video: Pred súd sa postavili katalánski separatisti, ostro sledovaný proces sprevádzajú protesty © SITA Všetky práva vyhradené.