18.08 / Meniny má Elena, Helena

Bugárov Most-Híd ide pri voľbe ústavných sudcov proti návrhu Smeru-SD

12.02.2019 12:00

Poslanecký klub Most-Híd je za verejnú voľbu kandidátov na ústavných sudcov. BRATISLAVA 12. februára (WebNoviny.sk) – Poslanecký klub Most-Híd je za verejnú voľbu kandidátov na ústavných sudcov. V utorok sa na tom dohodli jeho členovia na spoločnom rokovaní. Minulý týždeň 15 poslancov Smeru-SD požiadalo o tajnú voľbu. Poslanci Mosta-Híd budú proti tomuto návrhu. Poslanci Národnej

BRATISLAVA 12. februára (WebNoviny.sk) – Poslanecký klub Most-Híd je za verejnú voľbu kandidátov na ústavných sudcov. V utorok sa na tom dohodli jeho členovia na spoločnom rokovaní. Minulý týždeň 15 poslancov Smeru-SD požiadalo o tajnú voľbu. Poslanci Mosta-Híd budú proti tomuto návrhu. Poslanci Národnej rady SR o 17:00 pristúpia k voľbe kandidátov na ústavných sudcov. Urobia tak po diskusii, ktorej sa venovali počas štvrtkového aj piatkového rokovania parlamentu. Hlasovanie o kandidátoch na ústavných sudcov bude pravdepodobne verejné, s čím verejne vyslovili súhlas nielen opozičné strany, ale aj koaličný Most-Híd aj SNS.

Viac k témam: Most-Híd, Národná rada SR, Smer-SD, Ústavný súd SR, voľba ústavných sudcov
Zdroj: Webnoviny.sk - Bugárov Most-Híd ide pri voľbe ústavných sudcov proti návrhu Smeru-SD © SITA Všetky práva vyhradené.