23.08 / Meniny má Filip

Polícia obvinila päť osôb zo šírenia poplašnej správy, ide o prípady nahlásených bômb na súdoch

12.02.2019 13:48

Päť osôb je obvinených zo šírenia poplašnej správy. BRATISLAVA/KOŠICE 12. februára (WebNoviny.sk) – Policajti NAKA od rána zasahujú v Košiciach, ide o prípady nahlásených bômb na súdoch. Tri domové prehliadky Počas akcie zadržali jednu osobu, vykonali tri domové prehliadky a dve prehliadky nebytových priestorov. Päť osôb je obvinených zo šírenia poplašnej správy. Ako informovala polícia

BRATISLAVA/KOŠICE 12. februára (WebNoviny.sk) - Policajti NAKA od rána zasahujú v Košiciach, ide o prípady nahlásených bômb na súdoch. Tri domové prehliadky Počas akcie zadržali jednu osobu, vykonali tri domové prehliadky a dve prehliadky nebytových priestorov. Päť osôb je obvinených zo šírenia poplašnej správy. Ako informovala polícia na sociálnej sieti, v priebehu rokov 2017 a 2018 neznámy páchateľ viackrát nahlásil bombu na košických súdoch a v jednom prípade na súde v Prešove. Zneužil na to tiesňovú linku 112 a číslo 158. Na miesto vždy vyrazili všetky záchranné zložky, hrozba sa nikdy nepotvrdila. Tresty na tri až osem rokov V utorok vyšetrovateľ NAKA obvinil Maximiliána M., Václava P., Ivana Č., Ľudovíta B. a Róberta Č. z pokračovacieho zločinu šírenie poplašnej správy, spáchaného formou spolupáchateľstva. Policajti zadržali JUDr. Mgr. Václava P., na ktorého vyšetrovateľ spracuje podnet na väzbu. Maximilián M. je vo výkone väzby v inej trestnej veci, u ďalších obvinených dôvody väzby neboli zistené. V prípade dokázania viny im hrozí trest odňatia slobody na tri až osem rokov.

Viac k témam: bombový poplach, NAKA Národná kriminálna agentúra, súdy
Zdroj: Webnoviny.sk - Polícia obvinila päť osôb zo šírenia poplašnej správy, ide o prípady nahlásených bômb na súdoch © SITA Všetky práva vyhradené.