23.08 / Meniny má Filip

Jana Žitňanská už nebude kandidovať vo voľbách do Európskeho parlamentu

12.02.2019 14:36

Voľby do Európskeho parlamentu sa budú na Slovensku konať v sobotu 25. mája. BRATISLAVA 12. februára (WebNoviny.sk) – Europoslankyňa Jana Žitňanská nebude kandidovať v májových voľbách do Európskeho parlamentu. Pred piatimi rokmi bola zvolená za hnutie Nova. Poslankyňa svoje rozhodnutie oznámila v utorok na sociálnej sieti. “Po mnohých rozhovoroch a dlhšom uvažovaní som sa rozhodla, že v

BRATISLAVA 12. februára (WebNoviny.sk) – Europoslankyňa Jana Žitňanská nebude kandidovať v májových voľbách do Európskeho parlamentu. Pred piatimi rokmi bola zvolená za hnutie Nova. Poslankyňa svoje rozhodnutie oznámila v utorok na sociálnej sieti. “Po mnohých rozhovoroch a dlhšom uvažovaní som sa rozhodla, že v nadchádzajúcich voľbách do Európskeho parlamentu nebudem kandidovať,“ napísala. Žitňanská dospela k záveru, že bude lepšie, keď sa vráti na Slovensko a spolu s ďalšími sa pokúsi systémovo zmeniť prístup štátu k chorým a k osobám so zdravotným postihnutím a ich rodinám. Voľby do Európskeho parlamentu Voľby do Európskeho parlamentu sa budú na Slovensku konať v sobotu 25. mája. Svojím rozhodnutím zverejneným na stránke slov-lex.sk to potvrdil predseda NR SR Andrej Danko, v ktorého kompetencii je vyhlasovanie termínov volieb. Európania o svojich zástupcoch naprieč celou EÚ rozhodnú od štvrtka 23. mája do nedele 26. mája. Danko zároveň určil aj lehoty na utvorenie volebných okrskov a určenie volebných miestností do 22. februára. Zároveň určil aj lehotu na utvorenie okresných volebných komisií a okrskových volebných komisií do 1. apríla a lehotu na ich prvé zasadanie do 15. apríla. Politické strany teraz majú možnosť do 24. februára podať kandidačné listiny s návrhmi kandidátov na poslancov Európskeho parlamentu, ktorých právoplatnosť následne preverí Štátna komisia.

Viac k témam: voľby do Európskeho parlamentu
Zdroj: Webnoviny.sk - Jana Žitňanská už nebude kandidovať vo voľbách do Európskeho parlamentu © SITA Všetky práva vyhradené.