10.07 / Meniny má Amália

Trnava už nebude obmedzovať používanie zábavnej pyrotechniky, spolieha sa na zákon

12.02.2019 15:12

Mestské zastupiteľstvo v Trnave dnes zrušilo všeobecne záväzné nariadenie, ktoré obmedzovalo používanie pyrotechniky len na niekoľko hodín v závere roku. TRNAVA 12. februára (WebNoviny.sk) – Trnava už nebude žiadnym spôsobom obmedzovať používanie zábavnej pyrotechniky na svojom území. Mestské zastupiteľstvo v Trnave v utorok zrušilo všeobecne záväzné nariadenie, ktoré túto problematiku riešilo. Nariadenie stratilo význam Podľa

TRNAVA 12. februára (WebNoviny.sk) – Trnava už nebude žiadnym spôsobom obmedzovať používanie zábavnej pyrotechniky na svojom území. Mestské zastupiteľstvo v Trnave v utorok zrušilo všeobecne záväzné nariadenie, ktoré túto problematiku riešilo. Nariadenie stratilo význam Podľa vysvetlenia poslanca Petra Šujana už používanie pyrotechniky obmedzuje zákon o výbušninách, výbušných predmetoch a munícii, mestské nariadenie preto stratilo význam. Šujan tiež priznal, že dodržiavanie nariadenia, ktorého vznik pred tromi rokmi inicioval, bolo len ťažko vymožiteľné. Novela zákona o pyrotechnike Podľa novelizovaného zákona už pyrotechnické výrobky kategórie F2 a F3 možno používať len od 31. decembra do 1. januára nasledujúceho roka, ak obec neprijme všeobecne záväzné nariadenie, ktorým by používanie pyrotechniky ešte viac obmedzila. Takáto novela je veľmi podobná nariadeniu, ktoré v utorok trnavskí poslanci zrušili. Používať pyrotechniku týchto kategórií od 2. januára do 30. decembra možno podľa novelizovaného zákona len so súhlasom obce, pričom žiadosť o jej použitie sa podáva písomne. Kategórie pyrotechniky F2 a F3 sú bežne dostupné pyrotechnické výrobky s nízkym a stredne vysokým nebezpečenstvom.

Viac k témam: pyrotechnika
Zdroj: Webnoviny.sk - Trnava už nebude obmedzovať používanie zábavnej pyrotechniky, spolieha sa na zákon © SITA Všetky práva vyhradené.