23.08 / Meniny má Filip

Bolo by najlepšie, keby sa sama rozpustila. Komentuje Baránek stav v koalícii Smer-SD, SNS a Most-Híd

12.02.2019 19:50

Politika má podľa politického analytika Jána Baránka zabezpečiť fungovanie štátu, nezvolenie kandidátov je jej zlyhaním. BRATISLAVA 12. februára (WebNoviny.sk) – To, že v utorok nebol zvolený žiaden z kandidátov na sudcov ústavného súdu, nie je dobrá správa a znamená to nadradenie osobných záujmov nad štátny. Pre agentúru SITA to povedal politický analytik Ján Baránek s

BRATISLAVA 12. februára (WebNoviny.sk) - To, že v utorok nebol zvolený žiaden z kandidátov na sudcov ústavného súdu, nie je dobrá správa a znamená to nadradenie osobných záujmov nad štátny. Pre agentúru SITA to povedal politický analytik Ján Baránek s tým, že pokiaľ sa vo štvrtok nepodarí zvoliť kandidátov, je možné povedať, že politika na Slovensku zlyhala. "Politika má zabezpečovať hlavné funkcie štátu," povedal s tym, že nezvolením kandidátov hrozí paralýza jedného z najdôležitejších ústavných orgánov. V súvislosti s aktuálnym stavom vládnej koalície by podľa Baránka bolo najlepšie, keby sa sama rozpustila. "Neviem si predstaviť dovládnutie v situácii, ako keby bol jeden z členov v opozícii," dodal.

Viac k témam: Most-Híd, Smer-SD, SNS Slovenská národná strana, Ústavný súd SR, voľba ústavných sudcov
Zdroj: Webnoviny.sk - Bolo by najlepšie, keby sa sama rozpustila. Komentuje Baránek stav v koalícii Smer-SD, SNS a Most-Híd © SITA Všetky práva vyhradené.