20.05 / Meniny má Bernard

Petržalka otvorila parkovisko na Röntgenovej ulici, chce tak vyriešiť dlhodobo kritickú situáciu

14.03.2019 16:22

Parkovisko má vyriešiť dlhodobé problémy s parkovaním v tejto lokalite. Bratislava 14. marca (WebNoviny.sk) – Parkovisko na Röntgenovej ulici v bratislavskej mestskej časti Petržalka je už prístupné obyvateľom. Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa mestskej časti Mária Halašková. Dlhodobo kritická situácia „Veríme, že parkovisko vyrieši dlhodobo kritickú situáciu s parkovaním v tejto lokalite, kde parkovali

Bratislava 14. marca (WebNoviny.sk) - Parkovisko na Röntgenovej ulici v bratislavskej mestskej časti Petržalka je už prístupné obyvateľom. Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa mestskej časti Mária Halašková. Dlhodobo kritická situácia „Veríme, že parkovisko vyrieši dlhodobo kritickú situáciu s parkovaním v tejto lokalite, kde parkovali autá návštevníkov a zamestnancov neďalekého administratívneho komplexu,“ uviedol starosta Petržalky Ján Hrčka. Parkovisko s plochou 1 840 metrov štvorcových má kapacitu 76 parkovacích miest. Stavebníkom bola mestská časť, do prevádzky ho uviedli 7. marca. Vybudovali aj príjazdovú cestu „Verejnosť tak môže využívať 76 kolmých parkovacích miest, z ktorých štyri sú určené pre osoby s obmedzenou schopnosťou pohybu a orientácie,“ doplnil Hrčka. V rámci prác vybudovali aj príjazdovú cestu na parkovisko, kanalizáciu a osvetlenie, v ostrovčekoch medzi parkovacími miestami vysadili jasene.

Viac k témam: parkovanie
Zdroj: Webnoviny.sk - Petržalka otvorila parkovisko na Röntgenovej ulici, chce tak vyriešiť dlhodobo kritickú situáciu © SITA Všetky práva vyhradené.