18.02 / Meniny má Jaromír

Zástupcovia USA a Ruska sa stretnú v Ríme, budú diskutovať o kríze vo Venezuele

18.03.2019 17:24

Ruská federácia a Spojené štáty zastávajú opačné názory na tamojšiu politickú krízu. RÍM 18.marca (WebNoviny.sk) – V Ríme sa tento týždeň stretávajú americkí a ruskí predstavitelia, aby spolu diskutovali o kríze vo Venezuele. Podľa amerického ministerstva zahraničných vecí bude osobitný vyslanec Spojených štátov pre Venezuelu Elliott Abrams rokovať počas pondelka a utorka s námestníkom ruského

RÍM 18.marca (WebNoviny.sk) - V Ríme sa tento týždeň stretávajú americkí a ruskí predstavitelia, aby spolu diskutovali o kríze vo Venezuele. Podľa amerického ministerstva zahraničných vecí bude osobitný vyslanec Spojených štátov pre Venezuelu Elliott Abrams rokovať počas pondelka a utorka s námestníkom ruského ministerstva zahraničia Sergejom Rjabkovom a ďalšími ruskými predstaviteľmi. Rjabkov sa pred stretnutím v talianskej metropole vyjadril, že "urobíme všetko pre ochranu našej spolupráce s Caracasom". Vo Venezuele sa čoraz viac prehlbuje ekonomická a sociálna kríza. Ruská federácia a Spojené štáty zastávajú na jej riešenie opačné názory. Moskva podporuje venezuelského lídra Nicolása Madura, zatiaľ čo Washington uznal za dočasného prezidenta krajiny opozičného lídra Juana Guaidóa.

Viac k témam: rokovania, Rusko, Spojené štáty americké, Venezuela
Zdroj: Webnoviny.sk - Zástupcovia USA a Ruska sa stretnú v Ríme, budú diskutovať o kríze vo Venezuele © SITA Všetky práva vyhradené.