23.09 / Meniny má Zdenka

Francúzska vláda zakázala niektoré protesty žltých viest, dôvodom je vandalizmus

18.03.2019 21:52

Premiér Édouard Philippe nové bezpečnostné opatrenie ohlásil v pondelok po stretnutí s prezidentom Emmanuelom Macronom a najvyššími bezpečnostnými predstaviteľmi štátu. PARÍŽ 18. marca (WebNoviny.sk) — Francúzsky premiér Édouard Philippe oznámil zákaz protestov žltých viest na parížskom bulvári Champs-Élysées a v dvoch ďalších francúzskych mestách. Dôvodom je vandalizmus, ktorý sprevádzal posledné sobotné i predchádzajúce protesty hnutia.

PARÍŽ 18. marca (WebNoviny.sk) — Francúzsky premiér Édouard Philippe oznámil zákaz protestov žltých viest na parížskom bulvári Champs-Élysées a v dvoch ďalších francúzskych mestách. Dôvodom je vandalizmus, ktorý sprevádzal posledné sobotné i predchádzajúce protesty hnutia. Philippe povedal, že zákaz vydaný na dobu neurčitú sa bude vzťahovať na štvrte Paríža, Bordeaux a Toulouse, ktoré boli "najviac zasiahnuté" opakovaným ničením. Premiér nové bezpečnostné opatrenie ohlásil v pondelok po stretnutí s prezidentom Emmanuelom Macronom a najvyššími bezpečnostnými predstaviteľmi štátu. Cieľom je predísť opakovaniu sobotných násilností, počas ktorých vandali zakladali požiare, plienili luxusné obchody a útočili na políciu v okolí Champs-Élysées. Philippe tiež dodal, že parížskeho policajného šéfa Michela Delpuecha tento týždeň nahradí Didier Lallement.

Viac k témam: francúzsky premiér, francúzsky prezident, Paríž, protest "Žltých viest"
Zdroj: Webnoviny.sk - Francúzska vláda zakázala niektoré protesty žltých viest, dôvodom je vandalizmus © SITA Všetky práva vyhradené.