26.06 / Meniny má Adriána

Video: Členova Hamasu brutálne zasiahli proti demonštrantom v Pásme Gazy, zbili ich a pozatýkali

19.03.2019 21:59

Na demonštrácii sa zúčastnilo niekoľko stoviek demonštrantov a šlo o najväčšiu demonštráciu proti Hamasu za celých dvanásť rokov jeho vlády v Pásme Gazy. GAZA 19. marca (WebNoviny.sk) – V palestínskom Pásme Gazy sa v utorok konala demonštrácia proti militantnému hnutiu Hamas, ktoré toto územie ovláda. Podľa agentúry The Associated Press sa na nej zúčastnilo niekoľko

GAZA 19. marca (WebNoviny.sk) - V palestínskom Pásme Gazy sa v utorok konala demonštrácia proti militantnému hnutiu Hamas, ktoré toto územie ovláda. Podľa agentúry The Associated Press sa na nej zúčastnilo niekoľko stoviek demonštrantov a šlo o najväčšiu demonštráciu proti Hamasu za celých dvanásť rokov jeho vlády v Pásme Gazy. Hamas na podobné protesty nie je zvyknutý a proti utorňajšej demonštrácii brutálne zasiahol, jeho sily desiatky demonštrantov zbili a pozatýkali. Z organizácie protestu Hamas obvinil Izrael a konkurenčný Fatah, ktorý ovláda palestínsky Západný breh Jordánu.

Viac k témam: demonštrácia, palestínske hnutie Hamas
Zdroj: Webnoviny.sk - Video: Členova Hamasu brutálne zasiahli proti demonštrantom v Pásme Gazy, zbili ich a pozatýkali © SITA Všetky práva vyhradené.