10.07 / Meniny má Amália

Foto: Organizátori olympiády v Tokiu predstavili pochodeň, jej dizajn má pripomínať kvet čerešne

20.03.2019 13:14

Dizajn olympijskej pochodne má pripomínať kvet japonskej čerešne, ktorá je medzi obyvateľmi ostrovného štátu veľmi populárna. TOKIO 20. marca (WebNoviny.sk) – Organizátori OH 2020 v Tokiu predstavili pochodeň, ktorá ponesie olympijský oheň z gréckej Olympie až do japonskej metropoly. Jej dizajn, v ktorom dominuje ružová farba, má pripomínať kvet japonskej čerešne, ktorá je medzi obyvateľmi ostrovného

TOKIO 20. marca (WebNoviny.sk) - Organizátori OH 2020 v Tokiu predstavili pochodeň, ktorá ponesie olympijský oheň z gréckej Olympie až do japonskej metropoly. Jej dizajn, v ktorom dominuje ružová farba, má pripomínať kvet japonskej čerešne, ktorá je medzi obyvateľmi ostrovného štátu veľmi populárna. Táto voľba súvisí so skutočnosťou, že práve v marci, kedy sa začne púť pochodne, je čerešňa v rozkvete. Olympijský oheň začne svoju púť "krajinou vychádzajúceho slnka" vo štvrtok 26. marca 2020 v regióne Fukušima postihnutom pred niekoľkými rokmi prírodnými katastrofami a v počas 121 dní navštívi všetkých 47 prefektúr Japonska.

Viac k témam: OH 2020 Tokio, olympijská pochodeň, Tokio
Zdroj: Webnoviny.sk - Foto: Organizátori olympiády v Tokiu predstavili pochodeň, jej dizajn má pripomínať kvet čerešne © SITA Všetky práva vyhradené.