18.06 / Meniny má Vratislav(a)

Mun Če-in sa chce opäť stretnúť s Kim Čong-unom s cieľom zachrániť rokovania s USA

15.04.2019 10:26

Dvojica sa vlani stretla tri razy. SOUL 15. apríla (WebNoviny.sk) – Juhokórejský prezident Mun Če-in chce štvrtý summit so severokórejským lídrom Kim Čong-unom s cieľom zachrániť rokovania medzi KĽDR a USA. Uviedol to v pondelok po tom, ako Kim Čong-un počas víkendu kritizoval diplomatickú úlohu južného suseda s tým, že Soul sa podľa neho správa

SOUL 15. apríla (WebNoviny.sk) - Juhokórejský prezident Mun Če-in chce štvrtý summit so severokórejským lídrom Kim Čong-unom s cieľom zachrániť rokovania medzi KĽDR a USA. Uviedol to v pondelok po tom, ako Kim Čong-un počas víkendu kritizoval diplomatickú úlohu južného suseda s tým, že Soul sa podľa neho správa ako "prekážajúci mediátor". Mun Če-in a Kim Čong-un sa vlani stretli tri razy. Juhokórejský prezident začiatkom marca vyhlásil, že chce, aby Spojené štáty a Severná Kórea opäť rokovali o denuklearizácii Kórejského polostrova. Politik povedal, že sa pokúsi, aby krajiny po neúspešnom samite Trumpa a Kim Čong-una vo Vietname obnovili diskusiu. Experti však majú po neúspešných rokovaniach v Hanoji pochybnosti o spoľahlivosti Mun Če-ina ako mediátora.

Viac k témam: denuklearizácia, Severná Kórea, Spojené štáty americké
Zdroj: Webnoviny.sk - Mun Če-in sa chce opäť stretnúť s Kim Čong-unom s cieľom zachrániť rokovania s USA © SITA Všetky práva vyhradené.