18.06 / Meniny má Vratislav(a)

Video: Pri búrkach na juhu USA zahynuli aj deti, jedno sa utopilo v odtokovom kanáli

15.04.2019 11:15

Búrka by sa mala ďalej presúvať na severovýchod Spojených štátov. Úrady vydali varovanie pred tornádami pre časti Marylandu, New Yorku, Pennsylvánie a Západnej Virgínie. BRATISLAVA 15. apríla (WebNoviny.sk) – Pri silných búrkach so záplavami a pravdepodobnými tornádami, ktoré sa prehnali juhom Spojených štátov, prišli o život najmenej ôsmi ľudia, desiatky ďalších utrpeli zranenia a živel

BRATISLAVA 15. apríla (WebNoviny.sk) - Pri silných búrkach so záplavami a pravdepodobnými tornádami, ktoré sa prehnali juhom Spojených štátov, prišli o život najmenej ôsmi ľudia, desiatky ďalších utrpeli zranenia a živel spôsobil značné materiálne škody. Medzi obeťami sú aj tri deti. Dve deti vo veku osem a troch rokov zahynuli vo východnom Texase pri páde borovice na ich auto, rodičia sediaci na predných sedadlách vyviazli bez zranení. Ďalšie dieťa sa utopilo v odtokovom kanáli. V štátoch Texas, Mississippi, Louisiana, Arkansas a Georgia bolo v nedeľu bez elektriny približne 90-tisíc ľudí. Búrka by sa mala ďalej presúvať na severovýchod Spojených štátov. Úrady vydali varovanie pred tornádami pre časti Marylandu, New Yorku, Pennsylvánie a Západnej Virgínie.

Viac k témam: silné búrky, tornádo, záplavy
Zdroj: Webnoviny.sk - Video: Pri búrkach na juhu USA zahynuli aj deti, jedno sa utopilo v odtokovom kanáli © SITA Všetky práva vyhradené.