26.05 / Meniny má Dušan

Lucia Ďuriš Nicholsonová je pripravená kandidovať v najbližších parlamentných voľbách

19.04.2019 14:24

Richard Sulík, ktorý pôsobil v europarlamente doposiaľ, je podľa Lucie Ďuriš Nicholsonovej príkladom v tom, že bol aktívnym europoslancom a bolo o ňom počuť aj na Slovensku. BRATISLAVA 19. apríla (WebNoviny.sk) – Podpredsedníčka Národnej rady SR za stranu Sloboda a Solidarita (SaS) Lucia Ďuriš Nicholsonová je pripravená kandidovať v najbližších parlamentných voľbách. Nicholsonová kandiduje aj

BRATISLAVA 19. apríla (WebNoviny.sk) - Podpredsedníčka Národnej rady SR za stranu Sloboda a Solidarita (SaS) Lucia Ďuriš Nicholsonová je pripravená kandidovať v najbližších parlamentných voľbách. Nicholsonová kandiduje aj v eurovoľbách Urobí tak aj v prípade, ak bude europoslankyňou. Povedala to v rozhovore pre agentúru SITA s tým, že je pripravená aj na možnosť, že ju voliči do europarlamentu v máji nezvolia. „V takom prípade zostanem v Národnej rade SR a budem kandidovať aj v roku 2020,“ uviedla. „Ak v parlamentných voľbách dostanem viac hlasov ako v posledných parlamentných voľbách, v Bruseli ma nahradí iný europoslanec,“ vysvetlila. Sulík bol aktívnym europoslancom Líder SaS Richard Sulík, ktorý pôsobil v europarlamente doposiaľ, je podľa Nicholsonovej príkladom v tom, že bol aktívnym europoslancom a bolo o ňom počuť aj na Slovensku. „Aj ja sa chcem aktívne zapájať do diania na Slovensku, byť na očiach, hovoriť, ako nás Brusel ovplyvňuje. Myslím, že jemu sa podarilo prepojiť témy z Bruselu so Slovenskom,“ dodala. V Európskej únii sa 23. až 26. mája konajú voľby do Európskeho parlamentu. Na Slovensku pôjdu občania hlasovať v sobotu 25. mája. Poslanci Európskeho parlamentu sa volia každých päť rokov. Európsky parlament je jediným priamo voleným medzinárodným zhromaždením na svete a jeho úlohou je zastupovať záujmy občanov EÚ na európskej úrovni.

Viac k témam: SaS Sloboda a Solidarita
Zdroj: Webnoviny.sk - Lucia Ďuriš Nicholsonová je pripravená kandidovať v najbližších parlamentných voľbách © SITA Všetky práva vyhradené.