09.12 / Meniny má Izabela

Hip-hopová skupina Cypress Hill získala hviezdu na Hollywoodskom chodníku slávy

19.04.2019 18:27

Cypress Hill sa tak stali vôbec prvou hip-hopovou skupinou s latinskoamerickými koreňmi, ktorá je na známom chodníku zvečnená. BRATISLAVA 19. apríla (WebNoviny.sk) – Americká hip-hopová skupina Cypress Hill získala vlastnú hviezdu na Hollywoodskom chodníku slávy. Slávnostné odhalenie v poradí 2 660. hviezdy na bulvári v Los Angeles sa uskutočnilo vo štvrtok popoludní. Cypress Hill sa

BRATISLAVA 19. apríla (WebNoviny.sk) - Americká hip-hopová skupina Cypress Hill získala vlastnú hviezdu na Hollywoodskom chodníku slávy. Slávnostné odhalenie v poradí 2 660. hviezdy na bulvári v Los Angeles sa uskutočnilo vo štvrtok popoludní. Cypress Hill sa tak stali vôbec prvou hip-hopovou skupinou s latinskoamerickými koreňmi, ktorá je na známom chodníku zvečnená. „Hviezda sa nám veľmi páči. Mohol to byť aj zlatý list, myslím, zlatý marihuanový list. To bolo tiež fajn,“ žartoval B-Real, frontman skupiny, ktorá sa netají náklonnosťou k ľahkým drogám. Na ceremónii sa zúčastnili aj niektorí z najväčších obdivovateľov skupiny, ako napríklad rapper Xzibit alebo komik George Lopez. Cypress Hill * * vznikli v roku 1988 v Kalifornii. Debutovali v roku 1991 eponymnou nahrávkou, z ktorej pochádzajú úspešné single The Phuncky Feel One a How I Could Just Kill A Man. Druhá a zatiaľ ich najúspešnejšia štúdiovka Black Sunday (1993) získala v USA trojnásobnú platinovú platňu. Ďalej vydali albumy Cypress Hill III: Temples of Boom (1995), Cypress Hill IV (1998), Skull & Bones (2000), Stoned Raiders (2001), Till Death Do Us Part či Rise Up (2010). Informácie pochádzajú z webstránky www.nme.com a archívu agentúry SITA.

Viac k témam: chodník slávy, Cypress Hill, hollywood
Zdroj: Webnoviny.sk - Hip-hopová skupina Cypress Hill získala hviezdu na Hollywoodskom chodníku slávy © SITA Všetky práva vyhradené.