19.02 / Meniny má Vlasta

Nemecko uviedlo do prevádzky veterný park Arkona, ktorý je najväčší v Baltskom mori

20.04.2019 18:13

Veterný park pri ostrove Rujana bude dodávať elektrinu pre zhruba 400 tis. domácností. BERLÍN 20. apríla (WebNoviny.sk) – Nemecko uviedlo do prevádzky najväčší veterný park v Baltskom mori, ktorý bude elektrinou zásobovať približne 400 tis. domácností. Veterný park Arkona, ktorý sa nachádza približne 35 kilometrov severovýchodne od ostrova Rujana, začal fungovať v utorok. Prevádzkujú ho

BERLÍN 20. apríla (WebNoviny.sk) - Nemecko uviedlo do prevádzky najväčší veterný park v Baltskom mori, ktorý bude elektrinou zásobovať približne 400 tis. domácností. Veterný park Arkona, ktorý sa nachádza približne 35 kilometrov severovýchodne od ostrova Rujana, začal fungovať v utorok. Prevádzkujú ho nemecká energetická spoločnosť E.ON a nórsky energetický gigant Equinor. Viac ako 40 percent elektriny sa v Nemecku vlani vyrobilo z obnoviteľných zdrojov, ako je veterná a solárna energia. Krajina plánuje do roku 2030 z obnoviteľných zdrojov vyrábať až 65 percent elektriny v snahe o zníženie skleníkových plynov o 55 percent oproti úrovni z roku 1990.

Viac k témam: obnoviteľné zdroje energie, zelená elektrina
Zdroj: Webnoviny.sk - Nemecko uviedlo do prevádzky veterný park Arkona, ktorý je najväčší v Baltskom mori © SITA Všetky práva vyhradené.