10.07 / Meniny má Amália

Polícia zatkla počas protestov stovky ekologických aktivistov, ktorí chcú „vypnúť Londýn“

20.04.2019 22:23

Voči 28 osobám už vzniesli obvinenia. LONDÝN 20. apríla (WebNoviny.sk) – Britská polícia zatkla za posledných šesť dní už viac než 710 ekologických aktivistov. Tí v rámci akcie Extinction Rebellion (Protest proti vyhynutiu) blokujú dopravu a hlavné pamiatky v britskej metropole Londýn. Voči 28 osobám už vzniesli obvinenia. Protesty pokračovali aj v sobotu a účastníci

LONDÝN 20. apríla (WebNoviny.sk) - Britská polícia zatkla za posledných šesť dní už viac než 710 ekologických aktivistov. Tí v rámci akcie Extinction Rebellion (Protest proti vyhynutiu) blokujú dopravu a hlavné pamiatky v britskej metropole Londýn. Voči 28 osobám už vzniesli obvinenia. Protesty pokračovali aj v sobotu a účastníci počas nich opäť žiadali britskú vládu, aby spravila z boja proti klimatickým zmenám svoju hlavnú prioritu. Usporiadatelia Extinction Rebellion vyzývajú vládu na zníženie uhlíkových emisií do roku 2025 na nulu. V sérii protestov chcú až do 29. apríla "vypnúť Londýn". Aktivisti protestujú v uliciach britskej metropoly už od pondelka.

Viac k témam: ekológia, polícia, protesty
Zdroj: Webnoviny.sk - Polícia zatkla počas protestov stovky ekologických aktivistov, ktorí chcú „vypnúť Londýn“ © SITA Všetky práva vyhradené.