24.09 / Meniny má Luboš, Lubor

Čína nechce obchodnú vojnu s USA, ale stretnutie s Trumpom na summite G20 je otázne

11.06.2019 17:27

Americký prezident povedal, že ak sa stretnutie s Čínou neuskutoční, uplatní dodatočné clá na čínske tovary.

PEKING 11. júna (WebNoviny.sk) - Hovorca čínskeho ministerstva zahraničných vecí sa zdržal odpovede na otázku, či sa prezident Číny Si Ťin-pching stretne so šéfom Bieleho domu Donaldom Trumpom na summite G20 v japonskom meste Osaka, ktorý bude tento mesiac. Odpoveď nemá k dispozícií Na otázku novinárov v súvislosti s možnou schôdzkou hovorca čínskeho rezortu diplomacie Geng Šuang odpovedal, že takúto informáciu zverejní, keď bude k dispozícii. Zopakoval pritom postoj Pekingu, že nechce obchodnú vojnu, ale nebojí sa jej. Americký prezident v pondelok povedal, že očakáva schôdzku so Si Ťin-pchingom v Osake, a ak sa stretnutie neuskutoční, uplatní dodatočné clá na čínske tovary. Rovnocenné konzultácie Hovorca čínskeho ministerstva zahraničia konštatoval, že ak sú USA pripravené uskutočniť "rovnocenné konzultácie", dvere sú doširoka otvorené. "Ale ak trvajú na stupňovaní obchodných treníc, odpovieme na to s odhodlanosťou a húževnatosťou," dodal.

Viac k témam: americký prezident, Biely dom, čínsky prezident, Osaka, Spojené štáty americké, stretnutie prezidentov, summit G20
Zdroj: Webnoviny.sk - Čína nechce obchodnú vojnu s USA, ale stretnutie s Trumpom na summite G20 je otázne © SITA Všetky práva vyhradené.