09.12 / Meniny má Izabela

Česká opozícia chce zvrhnúť Babišovu vládu, navrhne hlasovanie o nedôvere

18.06.2019 13:15

Mimoriadna schôdza sa uskutoční budúci týždeň.

PRAHA 18. júna (WebNoviny.sk) - Predstavitelia piatich českých opozičných strán - ODS, Pirátov, KDU-ČSL, TOP 09 a hnutia STAN - sa zhodli na tom, že predložia v piatok návrh na hlasovanie o nedôvere vláde Andreja Babiša. Opozícia potrebuje na zvrhnutie vlády najmenej 101 hlasov z 200, ktoré ale nemá, uvádza spravodajský portál iDNES.cz. Kauzy prerástli únosnú hranicu "Kauzy Andreja Babiša prerástli únosnú hranicu, premiér pritom nechce hľadať riešenie z tejto krízy, len opakuje, že sa proti nemu sprisahal celý svet," argumentuje šéf najsilnejšej opozičnej strany ODS Petr Fiala, prečo je potrebné o vláde hlasovať. V nedeľu sa má na pražskej Letnej konať demonštrácia, ktorú zvolala iniciatíva Milion chvilek pro demokracii. Na protest s požiadavkou, aby podal Babiš demisiu, chce priviesť 250-tisíc ľudí. Bol by to najväčší protivládny protest od pádu komunistického režimu v roku 1989. Budú hodnotiť debakel v eurovoľbách Ešte predtým sa v piatok zíde predsedníctvo vládnej ČSSD. Bude hodnotiť debakel v európskych voľbách, v ktorých sociálna demokracia nezískala ani jedno kreslo v Európskom parlamente. Sociálni demokrati budú zvažovať, či za to nemôže práve fakt, že vstúpili do vlády s trestne stíhaným premiérom a šéfom ANO Andrejom Babišom.

Viac k témam: hlasovanie o nedôvere, hnutie STAN, KDU-ČSL Křesťanská a demokratická unie – Československá strana lidová, ODS Občanská demokratická strana, TOP 09, Voľby do Európskeho parlamentu (eurovoľby) 2019
Zdroj: Webnoviny.sk - Česká opozícia chce zvrhnúť Babišovu vládu, navrhne hlasovanie o nedôvere © SITA Všetky práva vyhradené.