11.12 / Meniny má Hilda

Na Matovičovi je podľa politológa badať nervozitu, odchod poslancov z OĽaNO je ranou

18.06.2019 15:16

Pätica poslancov, ktorá odišla z Matovičovho OĽaNO, môže podľa politológa Juraja Marušiaka prejsť do Kiskovho "zoskupenia" Za ľudí alebo do iných strán.

BRATISLAVA 18. júna (WebNoviny.sk) - Odchody poslancov Národnej rady SR z hnutia OĽaNO sú problémom pre reputáciu Igora Matoviča ako partnera do budúcej možnej koalície. Ako ďalej pre agentúru SITA uviedol politológ Juraj Marušiak, ide totiž už o druhé volebné obdobie, keď nedokázal udržať pohromade svojich poslancov. Podľa politológa preto ide v súvislosti s aktuálnym odchodom pätice poslancov "o dosť veľkú ranu" pre Matoviča. U šéfa OĽaNO podľa neho badať nervozitu, v súvislosti s čím spája aj jeho snahu budovať v hnutí kresťanskú platformu. "Svedčí to, že to nie je celkom poriadku," povedal. Pokiaľ ide o päticu poslancov, ktorí oznámili odchod z OĽaNO, podľa politológa môžu prejsť do strany bývalého prezidenta Andreja Kisku, ale aj do iných strán. "Okrem Veroniky Remišovej nešlo o najaktívnejšich poslancov," dodal.

Viac k témam: Kiskova politická strana, OĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti
Zdroj: Webnoviny.sk - Na Matovičovi je podľa politológa badať nervozitu, odchod poslancov z OĽaNO je ranou © SITA Všetky práva vyhradené.