21.09 / Meniny má Matúš

Lekár z Nitry mal za alkohol a sladkosti pacientom predlžovať ich práceneschopnosť

11.07.2019 10:32

Podobný prípad sa stal v Nitre v septembri 2017. Polícia vtedy zadržala ortopéda Jozefa P. z Fakultnej nemocnice Nitra a obvinila ho zo zločinu prijímania úplatku.

11.7.2019 (Webnoviny.sk) - Polícia obvinila lekára z Nitry z prijímania úplatkov. Údajne prijímal sladkosti a alkohol za to, že pacientom umelo predlžoval ich práceneschopnosť. Doktora už obvinili „Vyšetrovateľ národnej protikorupčnej jednotky obvinil doktora Ľ. CH. z Nitry z pokračovacieho zločinu prijímania úplatku. Ku skutku došlo v minimálne desiatich prípadoch,“ informovala Polícia SR na svojom facebookovom profile. O prípade informoval na tlačovej konferencii vtedajší prezident Policajného zboru SR Tibor Gašpar. Peniaze od pacienta nemusia byť úplatkom Povedal, že polícia monitorovala lekára niekoľko mesiacov a má k dispozícii obrazovo-zvukový záznam, ktorý obsahuje desať podozrivých konaní. Nakoniec bol obvinený z dvoch skutkov, pričom v oboch prípadoch prijal od pacientiek 20 eur. Generálna prokuratúra v roku 2018 rozhodla, že ak dá pacient lekárovi peniaze po prepustení zo zdravotnej starostlivosti, nie je to úplatok, ale dar. Trestné stíhanie bolo zastavené.

Viac k témam: lekár, Polícia SR, úplatky
Zdroj: Webnoviny.sk - Lekár z Nitry mal za alkohol a sladkosti pacientom predlžovať ich práceneschopnosť © SITA Všetky práva vyhradené.