09.12 / Meniny má Izabela

Cséfalvayová zvažuje všetky možné alternatívy svojej budúcnosti v politike, ale má jasné zásady

22.07.2019 06:55

Poslankyňa má zásadu, aby politický subjekt, do ktorého vstúpi, stál jasne na zásadách ochrany demokracie, právneho štátu, individuálnych slobôd.

22.7.2019 (Webnoviny.sk) - Poslankyňa Národnej rady SR Katarína Cséfalvayová (Most-Híd) v súčasnosti zvažuje všetky možné alternatívy svojej politickej budúcnosti. Uviedla to pre agentúru SITA s tým, že sa zamýšľa nad otázkou, či bude kandidovať v najbližších parlamentných voľbách. "V letných mesiacoch budem o svojej budúcnosti v politike usilovne premýšľať a zvažovať všetky pre a proti," povedala poslankyňa a predsedníčka Zahraničného výboru Národnej rady SR. Zásady ochrany demokracie "V zahraničnej politike by mal presadzovať prehlbovanie spolupráce v rámci EÚ a ctiť si spojenecké väzby v rámci Severoatlantickej aliancie, ktorá je hlavnou zárukou našej bezpečnosti v dnešnom svete. A najmä, viac ako na v súčasnosti toľko skloňované 'prevzatie moci' by sa mal pozerať dopredu a pripravovať riešenia na problémy, ktoré nás čakajú v budúcnosti, ako hybridné hrozby, demografická kríza či boj proti klimatickým zmenám a ich následkom," priblížila svoju predstavu Cséfalvayová. Obsah a vízia Zároveň verí, že v blízkej budúcnosti bude ľudí v politike viac než forma a mocenský boj zaujímať obsah a vízia, ktorú politické zoskupenie ponúka. Katarína Cséfalvayová kandidovala do Národnej rady SR za politickú stranu Sieť. Spolu s ostatnými poslancami zo strany krátko po parlamentných voľbách v roku 2016 vystúpila. Neskôr vstúpila do poslaneckého klubu Mosta-Híd a členkou strany je od mája minulého roka.

Viac k témam: #Sieť, Most-Híd, Národná rada SR
Zdroj: Webnoviny.sk - Cséfalvayová zvažuje všetky možné alternatívy svojej budúcnosti v politike, ale má jasné zásady © SITA Všetky práva vyhradené.