07.12 / Meniny má Ambróz

Muž našiel v obci Teriakovce funkčnú protipancierovú strelu, pyrotechnik ju zneškodnil

19.08.2019 19:55

Policajti vyzývajú občanov, aby v prípade nálezu munície, či predmetu, ktorý pripomína muníciu, s nálezom v žiadnom prípade nemanipulovali.

19.8.2019 (Webnoviny.sk) - Protipancierovú strelu PG-7 v pondelok našiel 31-ročný muž v obci Teriakovce. Nález munície oznámil na linke 158. Na miesto nálezu vyslali policajnú hliadku, ktorá miesto zaistila. Pyrotechnik Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove po preskúmaní munície určil, že ide o muníciu PG-7, protipancierovú strelu, ktorá je aktívna a rozhodol, že ju odpáli na mieste. Polícia o tom informuje na svojej facebookovej stránke. Zároveň vyzývajú občanov, aby v prípade nálezu munície, či predmetu, ktorý pripomína muníciu, s nálezom v žiadnom prípade nemanipulovali. "Je nutné túto skutočnosť okamžite oznámiť na najbližšom oddelení Policajného zboru alebo na čísle 158. V minulosti bolo zaznamenaných veľa prípadov úrazov i smrteľných zranení, ktorých príčinou bola práve neodborná manipulácia s pyrotechnikou," uviedla polícia.

Viac k témam: protipancierová strela
Zdroj: Webnoviny.sk - Muž našiel v obci Teriakovce funkčnú protipancierovú strelu, pyrotechnik ju zneškodnil © SITA Všetky práva vyhradené.