18.02 / Meniny má Jaromír

Dôchodca chcel vedieť, ako rýchlo príde polícia. Na radu kamaráta nahlásil bombu

10.09.2019 13:03

Pri výsluchu policajtom povedal, že ho od rána cez telefón obťažovali neznáme čísla a situáciu sa snažil riešiť cez linku 158.

10.9.2019 (Webnoviny.sk) - Policajti obvinili dôchodcu, ktorý nahlásil bombu na stanici v Seredi. Alkoholom potužený 67-ročný muž bol zvedavý, či policajti dorazia a odhalia ho. Podgurážený muž zavolal na tiesňovú linku v nedeľu večer. Po nahlásení bomby policajti vzápätí zavolali naspäť, aby si overili pravdivosť nahlásenej udalosti. Ako informovala trnavská krajská polícia, muž napokon priznal, že si to vymyslel a chcel si len overiť, ako rýchlo policajti prídu na stanicu a či sa dá zistiť volajúci. Krátko po telefonáte ho zadržali a namerali mu 1,9 promile alkoholu v dychu. Tu sa mu však policajti snažili vysvetliť, že tiesňová linka nie je určená na tieto účely. Dobrý kamarát mu teda pri pive poradil, aby nahlásil bombu, že policajti prídu hneď. Vyšetrovateľ 67-ročného muža zo Serede obvinil zo šírenia poplašnej správy. Hrozí mu trest na jeden rok až päť rokov.

Viac k témam: bombový poplach, dôchodca, opitý muž
Zdroj: Webnoviny.sk - Dôchodca chcel vedieť, ako rýchlo príde polícia. Na radu kamaráta nahlásil bombu © SITA Všetky práva vyhradené.