18.02 / Meniny má Jaromír

Obávaný Salinger stiahol žiadosť o podmienečné prepustenie, na slobodu by sa mohol dostať aj inak

10.09.2019 15:03

Súd sa bude zaoberať žiadosťou občianskeho združenia, ktoré okrem podania žiadosti o podmienečné prepustenie Salingera ponúklo aj záruku za jeho nápravu.

10.9.2019 (Webnoviny.sk) - Kedysi obávaný muž žilinského podsvetia František Salinger v utorok na Okresnom súde v Trnave stiahol svoju žiadosť o podmienečné prepustenie na slobodu. Momentálne si v Leopoldove odpykáva trinásťročný trest odňatia slobody. Jeho rozhodnutie však neznamená, že by na slobodu ísť nechcel. Výhodnejšia žiadosť Z verejného zasadnutia vyplynulo, že prepustenie odsúdeného Salingera žiada aj isté občianske združenie, ktoré ponúklo aj záruku za dovŕšenie nápravy odsúdeného. Táto žiadosť o podmienečné prepustenie by pre neho mohla byť výhodnejšia. Súd rozhodovanie o žiadosti občianskeho združenia odročil na neurčito. Výbuch telefónnej búdky Meno Františka Salingera sa dostalo do povedomia verejnosti predovšetkým pre výbuch telefónnej búdky v Žiline z júla 1998. Pri tomto mafiánskom akte prišli o život traja nevinní ľudia, ktorí s podsvetím nemali nič spoločné. Salinger neskôr na súde tento skutok oľutoval, v tomto prípade bol odsúdený na 15 rokov väzenia. V súčasnosti si odpykáva trest za brutálnu popravu mafiánskeho bieleho koňa, odsúdený bol na 13 rokov za mrežami.

Viac k témam: prepustenie na slobodu, trest, výbuch
Zdroj: Webnoviny.sk - Obávaný Salinger stiahol žiadosť o podmienečné prepustenie, na slobodu by sa mohol dostať aj inak © SITA Všetky práva vyhradené.