01.10 / Meniny má Arnold

Filmové ceny Oscar: O sošku za vizuálne efekty zabojujú filmy Bitka o Midway aj Terminátor

04.12.2019 10:22

Nominácie v 92. ročníku udeľovania cien americkej filmovej akadémie vyhlásia v pondelok 13. januára a sošky rozdajú v nedeľu 9. februára v hollywoodskom Dolby Theatre.

4.12.2019 (Webnoviny.sk) - Americká Akadémia filmových umení a vied zverejnila zoznam 20 filmov, ktoré v 92. ročníku udeľovania Oscarov zabojujú o trofej za vizuálne efekty. Rozhodla o nich komisia sekcie vizuálnych efektov Akadémie a ešte tento mesiac z nich vyberú desiatku na shortlist, z ktorého následne vzídu nominácie. Nominácie v 92. ročníku udeľovania cien Akadémie vyhlásia v pondelok 13. januára a sošky rozdajú v nedeľu 9. februára v hollywoodskom Dolby Theatre. Informácie pochádzajú z webstránky www.oscars.org. Prehľad uchádzačov o nomináciu na Oscara v kategórii vizuálnych efektov Ad Astra The Aeronauts Aladin Alita: Bojový Anjel Avengers: Endgame Captain Marvel Cats Dumbo Rýchlo a zbesilo: Hobbs & Shaw Le Mans '66 Blíženec The Irishman Jumanji: Ďalší level Leví kráľ Muži v čiernom: Globálna hrozba Bitka o Midway 1917 Spider-Man: Ďaleko od domova Star Wars: Vzostup Skywalkera Terminátor: Temný osud

Viac k témam: Americká akadémia filmových umení a vied, film. premiéra, Oscar
Zdroj: Webnoviny.sk - Filmové ceny Oscar: O sošku za vizuálne efekty zabojujú filmy Bitka o Midway aj Terminátor © SITA Všetky práva vyhradené.