29.03 / Meniny má Miroslav

Súdna rada dostane na stôl aj správu komisie, ktorá preveruje prípady z Kočnerovej komunikácie

23.02.2020 10:25

S kontroverzným podnikateľom údajne komunikovali cez aplikáciu Threema viacerí sudcovia či sudkyne, napríklad niekdajšia štátna tajomníčka rezortu spravodlivosti Monika Jankovská. 

23.2.2020 (Webnoviny.sk) - Členovia Súdnej rady SR dostanú na stôl okrem iného aj správu osobitnej komisie, ktorá preveruje prípady z komunikácie obžalovaného Mariana Kočnera. Vyplýva to zo zverejneného programu rady, ktorý je dostupný na jej webovej stránke. Rada sa stretne už v pondelok. S Kočnerom vraj komunikovala aj Jankovská S kontroverzným podnikateľom údajne komunikovali cez aplikáciu Threema viacerí sudcovia či sudkyne, napríklad aj bývalá štátna tajomníčka rezortu spravodlivosti za Smer-SD Monika Jankovská. Tá komunikáciu s Marianom K. popiera. Prípady rieši Národná kriminálna agentúra. Štyri sudkyne a jeden sudca čelia disciplinárkam Na základe činnosti osobitnej komisie súdna rada prehodnocuje prípadné ďalšie disciplinárne podnety na sudcov. Od augusta 2019, kedy bola celá kauza medializovaná, čelia disciplinárkam štyri sudkyne a jeden sudca. Ide o Moniku Jankovskú, Vladimíra Sklenku, Andreu Haitovú, Denisu Cvikovú a Zuzanu Maruniakovú. Sklenka sa napokon v decembri minulého roka sám vzdal funkcie a nasledoval tak svoju kolegyňu Miriam Repákovú. Výkon si dočasne pozastavil na vlastnú žiadosť niekdajší predseda Okresného súdu Bratislava III David Lindtner. Ten následne požiadal o zápis do Slovenskej advokátskej komory a v súčasnosti je už advokátom.

Viac k témam: Kočner komunikácia Threema, Okresný súd Bratislava III, Slovenská advokátska komora SAK, sudcovia
Zdroj: Webnoviny.sk - Súdna rada dostane na stôl aj správu komisie, ktorá preveruje prípady z Kočnerovej komunikácie © SITA Všetky práva vyhradené.